תיעוד פעילות המוח כאבק וזבובים בגלריות סרפנטיין

למדו על התערוכה האחרונה של האמן הפריזאי פייר הויג (Huyghe) בגלריות סרפנטיין באנגליה. קראו על המיצבים המרהיבים שלו שמחייבים אינטראקציה עם הקהל.

האומן הצרפתי פייר הויג, יליד פריז המתגורר ביו יורק, יוצר יותר מאומנות. הוא מפסל סביבות מוטמעות של צורות קוגניטיביות שונות. אלו הן מערכות מורכבות בהן מרכיבים סימבוליים ואמתיים מתפתחים יחד ברשת דינמית ובלתי יציבה המורכבת מחפצים חיים ודוממים שתלויים זה בזה ובו בזמן מתהווים באופן עצמאי.
הויג טוען שאינו רוצה להציג משהו למישהו, אלא להציג מישהו למשהו. זה ניכר בתערוכה המרתקת שהוא מציג בימים אלה בגלריית סרפנטיין. התערוכה פתוחה בין ה-3 באוקטובר 2018 ל-10 בפברואר 2019.

התנהגויות אינסטינקטיביות, אינטליגנציה נחשפת

מסכי LED שמוצבים בגלריה מציגים דימויים שמקורם במוח האנושי. הם מתעדים את הפעילות המתרחשת במוחם של הצופים כאשר הם מתבקשים לדמיין מצב מסוים. התהליך נבנה מחדש ומשתנה ללא הרף באמצעות גורמים סביבתיים חיצוניים כמו תאורה, לחות, שינויי טמפרטורה, פעילות חרקים והתנהגות המבקרים. על מנת להתאים את עצמה לאומן רב החזון הזה ולתרום לאפקטיביות של התערוכה, הגלריה שונתה (רק מעט) לקראתה. הקירות שויפו והאבק מהתערוכות הקודמות הושאר על הרצפה. הגלריה המרכזית הפכה לאינקובטור בו נולדים זבובים שעפים לעבר מרכז הכיפה. כן, התערוכה המרשימה הזאת, של האמן המעניין הזה כוללת אלפי זבובים חיים.

זבוב על קיר לבן

יצירת מציאויות חדשות ומיוחדות

הויג הוכיח שוב את המוניטין שלו וסיפק לקהל המבקרים מיצבים חזותיים מערערים. התערוכה הפכה את הגלריה למארחת מחוררת, המציגה את הרעיונות היצירתיים ומעוררי המחשבה של האומן. גלריית סרפנטיין מבטיחה למבקרים שהושקעה תשומת לב מרבית בהבטחת רווחת הזבובים וכן בשמירה על המבקרים בגלריה בעוד פעילות המוח שלהם נרשמת כשהם לוקחים חלק בחוויה האומנותית שהויג מספק

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s