ההמלצות שלי ללוס אנג'לס

מוזיאונים

1. LACMA – מוזיאון האומנות של מחוז לוס אנג'לס

LACMA הוא לא רק מוזיאון האומנות הגדול ביותר במערב, אשר מכיל מעל 150,000 יצירות מכל רחבי העולם, החל מיצירות בנות מאות שנים ועד החדשות ביותר – הוא מסע ודיאלוג של צורה וחומר ובהחלט שווה לבקר בו.

מארק גרוטג'אהן – 50 מטבחים (50 Kitchens) – (20 במאי עד 19 באוגוסט)

האמן האמריקאי מארק גרוטג'אהן מחבר קווים צבעוניים ויוצר מהם צורות דמויות-פרפרים מאז שנת 2002. העבודות שלו בהירות ואמיצות ושופעות אנרגיה – והתצוגה הפריזמטית האחרונה יותר מכולן. הפרויקט שמוצג כיום ב-LACMA נקרא "50 מטבחים", וכולל מספר יצירות שנוצרו למימדים של קיר המטבח שלו. האמן מלוס אנג'לס משתמש בצבעים כמו ליקר שרטרז, אדום טוסקנה, צהוב קנרית וירוק דשא, ומביא שוב צבע חיוני לסביבה מטמיעה בקנה מידה אפי.Dana Sheves - Mark Gotjahn at the LACMA (1)

דיויד הוקני – 82 פורטרטים ו-1 טבע דומם (82 Portraits and 1 Still Life) – (15 באפריל עד 29 ביולי)

זווית אינטימית ומלאת חיים (וכמובן צבעונית!) על אנשים שהיו חלק מהחיים של האומן בחמישים השנים האחרונות. רוב הפורטרטים נעשו בסטודיו של האמן בן ה-80 בלוס אנג'לס וכולם מהחיים.dana-sheves-david-hockney-lacma

2. מוזיאון האמר (Hammer)

המוזיאון הזה קשור לאוניברסיטת לוס אנג'לס ומציג אומנות עם ערכים חברתיים. בקיץ הזה, ההאמר מציג את "נוצר בלוס אנג'לס 2018", תערוכה ששמה דגש על הפרקטיקות של אומנים שעובדים בכל רחבי העיר.

נוצר בלוס אנג'לס 2018 (Made in L.A 2018) (נסגרת ב-2 בספטמבר)

התערוכה שמש דגש על אומנים שעובדים בלוס אנג'לס וסביבתה, ומעניינת במיוחד כי היא מספקת לחובבי האומנות ראייה ברורה של גיוון העבודה האומנותית שמתרחשת בכל רחבי העיר. לפי האתר של מוזיאון האמר, הוא מאמין כי אומנות ורעיונות יכולים לעזור לבנות עולם צודק יותר. נכון שזה משהו שכל אוהבי האומנות היו רוצים להיתלות בו?

3. חלל תצוגה גפן לאומנות בת זמננו ב-MOCA

מרכז העיצוב הפסיפי MOCA מציג תערוכות מתחלפות של ארכיטקטורה ועיצוב. חלל התצוגה גפן לאומנות בת זמננו ב-MOCA היה בעבר מחסן ניידות משטרה וכיום לאחר שיפוץ של פרנק גרי יש בו קרוב ל-4000 מ"ר של תצוגה.Dana Sheves - Geffen Contemporary at MOCA

4. מרכז גטי (Getty)

למוזיאון הזה יש אוסף אומנות ענק שכולל יצירות מופת מאירופה – ציורים, פסלים ועוד הרבה. לבניין יש ארכיטקטורה ייחודית וגנים וחללים פתוחים יפיפיים, כך שנחמד לראות אותו לכשעצמו.

חללי תצוגה של קרנות פרטיות

1. ה"ברוד" (The Broad)

המוזיאון החדש של לוס אנג'לס, ה"ברוד" הוקם בשנת 2015 במטרה להציג את אוסף האומנות הפרטי של אלי ברוד. הוא הספיק כבר לצבור מוניטין בהצגת מספר תערוכות אומנות זמנית מלהיבות, כמו הסקירה שאירח לאחרונה, של יאיאוי קוסמה וג'ספר ג'ונס. תוך 3 שנים בלבד, ה"ברוד" ביסס את מעמדו כסמל של לוס אנג'לס.

נסו לא להחמיץ את שני חדרי האינסוף של יאיאוי קוסמה שמציגים כיום, לצד "הנשמות של מיליוני שנות אור רחוקות" (The Souls Of Millions Of Light years Away) הפופולרי. צריך להרשם בקבלה והם ישלחו לך הודעה כשהם מוכנים לקבל אותך בחדר האינסוף הקטן בקומה השלישית. לחדר "כמיהה לנצח" (Longing for Eternity) עלו למעלה וחכו בתור הקצר.dana-sheves-kusama

2. קרן האומנות של מאוריס ופול מרציאנו (Marciano) – אולאפור אליאסון – מקרן מציאות (Reality Projector) –

אור, חלל, זמן ופרספקטיבות משתנות הם חלק מהאלמנטים הרלוונטיים לגוף היצירות האלה, אשר מוצג כיום במוזיאון קרן מרציאנו. אוסף המוזיאון של אומנות בת-זמננו כולל כ-1,500 יצירות שנאספו על ידי המייסדים השותפים שלו, מאוריס ופול מרציאנו. המיצב הספציפי הזה (מקרן מציאות) הוא אחת מהיצירות היותר מעוררות מחשבה של האומן האיסלנדי/דני הבולט אלאפור אליאסון. אליאסון משתמש באור מוקרן ובארכיטקטורה ליצירת משחק דמיוני של צללים, המשולב בצלילים מפחידים שכוללים צעדים מאיימים וגם "בום" מלחיץ ורועש. המבקרים מוזמנים להרגיש בנוח, לשבת או לשכב על הרצפה, על מנת לחוות את היצירה באופן מלא ולהסיק את המסקנות שלהם. עבורי, זהו מסע אומנות מותאם אישית ואינטימי ביותר, וזה אחד הדברים שאני אוהבת באומנות ובשיטוט בתערוכות.

3. קרן האומנות ע"ש פרדריק ר. ווייסמן (Frederick R Weisman)

קרן האומנות ע"ש פרדריק ר. ווייסמן מוקדשת להמשך המורשת והחזון של פרדריק ר. וייסמן, יזם, נדבן ואספן אומנות יוצא מן הכלל. הוא האמין באופן חסר פשרות בערך התרבותי של אומנות והבין את החשיבות של האומן הבודד ושל התהליך היצירתי.

dana-sheves-frederick-r-weisman-art-foundation

4. חדר הטעות (The Mistake Room)

שילוב של חלל אומנות אלטרנטיבית ופרויקטי תצוגה מיוחדים. התוכניה שלהם היא סבב של אוצרויות עם מבנים שונים, פרקי זמן שונים ומוקד תמטי שונה. הגישה של חדר הטעות היא לאפשר חלומות וצרכים לשותפים, לא רק לדמיין דרכים חדשות להביע אומנות בת-זמננו אלא גם לאופן שבו הם מופקים. הוא הוקם בשנת 2014 ופועל במחסן תעשייתי משופץ.

Dana Sheves - The mistake room

אוסקר מורילו – מהתערוכה בחדר הטעות

גלריות פרטיות

1. וויל בון אצל דיויד קורדנסקי (David Kordansky)

הגלריה של דיויד מציגה את התערוכה "זבל" (Garbage), פרויקט הסולו הראשון של וויל בון ששואב את ההשראה שלו משילוב של מקורות תרבות ותת-תרבות, ויוצר פרויקטים מבוססי-ניכוס שעוסקים בארכיטיפים העמוקים של התרבות האמריקאית.

תורביורן רודלנד אצל דיויד

רודלנד (נורבגיה, יליד 1970) מציג תערוכה של תמונות צבע וסרטונים רחבי היקף תחת הכותרת "קשת מוארת מאחור" (Backlit Rainbow). הוא ידוע בכך שהוא משלב סצנות יום-יומיות עם ניחוח שמחוץ לעולם הזה.

יונג איל האן – אור בלתי צפוי (Unexpected Light) – (25 בפברואר – 22 ביולי)

האמן הקוריאני-אמריקני הזה הושפע בעיקביות ממים במשך מעל 16 שנים בקריירה שלו לאחר שכמעט טבע באוקיינוס. סוף סוף הוא שינה את הסגנון שלו – והפעם, לאבסטרקט מלא. זאת גם הפעם הראשונה שהוא מוצג ב-LACMA.

השנה, LACMA הוא לא יעד האומנות היחיד שלך, התערוכות האלה, הממקומות גם הן בשדרות ווישייר בלוס אנג'לס, מאד מבטיחות ואני ממליצה בחום לבקר בשתיהן.

2. סיפריית הנטינגטון – אוספי אומנות וגנים בוטניים

יש הרבה מה לראות במוזיאון המחתרתי הזה, שהוא חלל אומנות אלטרנטיבי שהקים הצייר שנפטר לאחרונה, נוח דייביס (1983-2015). הוא מציג מגוון תערוכות מאוסף הקבוע של MOCA ומציב יצירות חשובות בשכונה של המעמד הנמוך בלב לוס אנג'לס.

תערוכות מציגות כיום: מימי לאוטר אצל בלום ופו (Blum & Poe)

מימי היא אומנית אמריקאית מלוס אנג'לס שמוכרת היטב בזכות העבודות שלה על נייר. היצירות שלה דחוסות בצבע ודרמה, מציגות נופים וצורות תוך שמירה על אבסטרקטיות.

Danna Sheves - Mimi Lauter at Blum & Poe

3. גלריית ספרות' מייגרס (Spruth Magers), לוס אנג'לס

גלריית ספרות' מייגרס הרחיבה את שורשיה מקולון שבגרמניה והפכה לגלריה בינלאומית, המוקדשת להצגת המיטב של האומנות פורצת הדרך המודרנית ובת-זמננו.

סטפן פרינה (12 במאי – 11 באוגוסט)

האומן והמוזיקאי עובר בין ציור, פיסול, צילום, מיצב ופרקטיקות קונספטואליות מאז שנות ה-70 המאוחרות. הפרויקטים שלו נובעים מקישורים לאומנות היסטורית, ביוגרפיה אישית, לחנים מוזיקליים והיסטוריה של מוסדות ותרבויות, אשר הוא טווה יחד לגופי יצירה שעובדים כרשת מורכבת של אובייקטים ומידע. האומן יתן גם הופעה לציבור בגלריה ביום ראשון ה-14 ביולי בשעה 7 בערב.

dana-sheves-stephen-prima

4. אד רושה אצל הונור פרייז'ר (Honor Fraser) (נסגרת ב-18 באוגוסט)

עם קריירה שנמשכה 6 עשורים, רושה עיצב את האופן שבו אנו רואים נוף אמריקאי. היצירה שלו מתארת את כל רחבי המדינה והטקסטים המלווים מהווים סוג ייחודי של הומור אמריקאי יבש.

התערוכה משלבת אוסף מיוחד מאד של עבודות של האומן ג'יימס טרל, אחד מאומני האור המפורסמים והחדשניים ביותר.

5. גלריית גאגוסיאן (Gagosian)

הגלריה, בבעלות לארי גאגוסיאן, אשר פתח את גלריית האומנות הראשונה שלו בלוס אנג'לס בשנות ה-80, מתמחה באומנות מודרנית ובת-זמננו. לאחר כ-5 שנים, הוא הרחיב את הפעילות של לניו יורק עם גלריה ראשונה בצ'לסי ותערוכת פופ-ארט של אמילי וברטון טרמיין. הוא אחד מבעלי הגלריות הכי משפיעים בעולם האומנות.

התוכניה בת-זמננו הנמרצת של גאגוסיאן מציגה את היצירות של אומנים בינלאומיים מובילים לרבות ג'ורג' בסליץ, אלן גלגר, אנדראס גורסקי, ג'ף קונס, טקשי מורקמי, אנסלם קייפר, אד רושה, ריצ'רד סרה, טרין סימון, רייצ'ל וויטרד ורבים אחרים.

ישנם 16 חללי גלריה: חמישה בניו יורק, שלושה בלונדון, שניים בפריז, ואחד בכל עיר: בברלי הילס, סן פרנסיסקו, רומא, אתונה, ג'נבה והונג קונג.

הגלריה של לוס אנג'לס נמצאת בברלי הילס, נות' קמדן דרייב 456.

6. מתיו מרקס (Matthew Marks) – רינה ספאולינגס (נסגרת ב-30 ביוני)

גלריית מרקס היא חלל עם שתי גלריות, המציג תערוכות של העבודה של רינה ספאולינגס. אומנים רבים מפרסמים את היצירות שלהם תחת השם רינה ספאולינגס. שני סוגי יצירות בולטים: ציורים על קנבס, ושערי אבטחה שעוברים דרכם שנמצאים במרכז היצירה, כמו פסל מינימליסטי.

Dana Sheves - Reena-Spaulings at Matthew Marks

7. הפרויקטים של רייגן (Regen) – מרלין ווינטר

מרלין ווינטר (אמריקאית, ילידת 1948) היא צלמת ואומנית וידיאו שאפשר לזהות מיד את התקריבים המופלאים שלה של מאפייני פנים אנושיים. לא מזמן, הסרטון שלה "קוויאר ירוק ורוד" הוצג בלובי של המוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק במשך למעלה משנה.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s